pazaryeri.

Pazaryeri yönetimi?

Artık Trendyol ve Hepsiburada gibi pazaryerleri, satıcıları için çok ciddi kazançlar sağlayan platformlar haline dönüştü. Ancak her birinin yönetimi de bu yüzden biraz karmaşık hale geldi. İşte Netlam olarak bu karmaşada size kurulum, destek ve strateji geliştirme hizmetleri sağlıyoruz.

Trendyolda nasıl satış yapılır? Hepsiburadada nasıl satış yapılır

Neler yapıyoruz, nasıl ilerliyoruz?

Öncelikle mağaza açılışı, mağaza tasarımı ve ürün girişi işlemlerinin yapılması gerekiyor. Eğer bu konularda desteğe ihtiyacınız var ise kurulum paketlerimiz ile öncelikle bu işlemleri hallediyoruz. Eğer birden çok pazaryerine giriş yapmak istiyorsanız muhakkak bir entegrasyon programına ihtiyacınız var. Bu konuda da çalıştığımız firmalardan destek alıyoruz. Pazaryerlerinde ürünleriniz ve mağazanız satışa hazır hale geldikten sonra aslında iş bitmiyor. Pazaryerlerinin yönetim süreçlerinde firmalar, farkında olmadan hem para, hem zaman, hem de puan kaybediyorlar. İşte biz sağladığımız destek  ve danışmanlık hizmeti ile mağaza puanınızı arttırmak, ceza puanlarını düşürerek cironuza katkı sağlamak istiyoruz.

Eğer isterseniz pazaryerlerindeki mağazalarınız için reklam yönetiminizi de üstlenerek cirolarınızı arttırabiliriz. Örneğin Trendyol mağazanıza, Trendyol dışından yani Facebook veya Google’dan getireceğiniz her trafik aslında sizin uzun vadede Trendyol içerisinde de daha kolay bulunmanızı sağlayacaktır. 

Pazaryeri

Çalışma Süreci

Mağaza Açılışları

Öncelikle hangi pazaryerlerinde olmak istediğinizi öğreniyor ve mağaza açılış işlemlerinizi, evrak takip işlemlerinizi hallediyoruz.

Ürün Girişleri

Eğer tek bir pazaryerine girmek istiyorsanız ürün girişlerinizi yapıyor veya bunun eğitimini veriyoruz. Ancak birden fazla pazaryerinde satış yapmayı planlıyorsanız mutlaka bir entegrasyon yazılımı ile çalışılmasını öneriyoruz. Dilerseniz bu entegrasyon yazılımından ürün girişlerinizi yapıyor veya size eğitimini veriyoruz.

Mağaza Tasarımı

Özellikle Hepsiburada ve Trendyol için mağaza anasayfanız çok önemli bir hale geldi. Müşterilerin ürünlerinizi kolaylıkla bulabilmesi adına, iyi bir kategorizasyon ve iyi bir tasarım ile sepet tutarına katkı sağlayacağımızı biliyor, o yüzden mağaza tasarımına çok önem veriyoruz.

Strateji ve Puan

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir çok firma aslında kargo fiyatları, iadeler ve soru cevaplamaları gibi konulara gereken hassasiyeti gösteremediği için puan kaybediyor. Puan dışında bazı işlemlerin maalesef ceza tutarı da mevcut. Pazaryerleri bu katı kuralları elbette bazı sebeplerden ötürü koyuyor ancak bu, hata yapılmadığını göstermiyor. Özellikle kargo fiyatları ve iadeler konusunda satıcılar ciddi zarara uğrayabiliyor. İşte biz bu gibi alanların takibini yapıp, mağazanızı sorunsuz bir şekilde büyütmenizi sağlıyoruz.

Rekabet Analizi

Pazaryerlerinde satış arttıracak en önemli strateji tabi ki ürününüzün rakiplerinizden daha uygun olmasıdır. Eğer mağaza puanınız yüksek ve ürününüz BuyBox’ta ise ürünlerinizin satılmaması için hiç bir neden yok. İşte bu noktada özellikle çok fazla ürünü olan satıcılar bunun takibini yapmakta zorluk çekiyor. Bu noktada biz devreye giriyoruz ve düzenli olarak fiyat analizi yaparak ürünlerinizi üst sıralara çıkarmaya çalışıyoruz.

Reklam Yönetimi

Hepsiburada ve Trendyol’un kendi içerisindeki reklam modüllerinin kullanımı çok pratik. Kendiniz de bunları kolayca kullanabilirsiniz ve kullanmalısınız da. Ancak yoğun dönemlerde reklamdaki ürünlerin takibi, reklamların yönetimi gibi konularda desteğe ihtiyaç duyarsanız biz buradayız. Bunun dışında, müşterilerimizle yaptığımız çalışmalarda genelde Facebook, Instagram ve Google’dan da pazaryerlerindeki ürünlere reklam çalışmaları yaptık. Bu sayede cirolarına zamanla ciddi katkılar sağlandığını gördük. Bunu ayrı bir detay olarak görüşmemizde sizlere anlatabiliriz. 🙂